70. Simon hiihdot

T U L O K S E T

© Simon Kiri
N8; M8; N10; M10; N12; M12; N14; M14; N16; M16; N18; M18; NYL; MYL; N35; M35; N45; M45; M55; M65; M70;

Naiset 8 vuotta 1 km p

  1. Minea Miettunen          Simon Kiri       6.12,2
 Poisjääneet   1
  -   4.  40366834  Lotta Rossi              Simon Kiri
Sarjaluettelo

Miehet 8 vuotta 1 km p

  1. Santeri Ukkola           Saloisten Rei    6.39,2
  2. Elmeri Mäki-Runsas       Ounasvaaran H    6.40,5       0.01,3
  3. Akseli Tanninen          Valkeakosken     6.56,5       0.17,3
Sarjaluettelo

Naiset 10 vuotta 2 km p

  1. Hilpi Ruotsala           Ounasvaaran H   10.30,2
  2. Heta Ruotsala            Ounasvaaran H   10.45,3       0.15,1
  3. Helmi Korpi              Aavasaksan Ur   11.19,7       0.49,5
  4. Maija Luiro              Ounasvaaran H   11.31,3       1.01,1
  5. Edith Kilpiäinen         Karihaaran Vi   11.37,5       1.07,3
  6. Frida Kilpiäinen         Karihaaran Vi   11.45,2       1.15,0
  7. Erda Kemppainen          Kuivasjärven    14.52,2       4.22,0
 Poisjääneet   1
  -  16.  34041967  Weera Karhumaa           One Way Pro Team
Sarjaluettelo

Miehet 10 vuotta 2 km p

  1. Veikka Mäki-Runsas       Ounasvaaran H    9.10,5
  2. Joel Niska               Ounasvaaran H    9.54,5       0.44,0
  3. Tuukka Posio             Keminsuun Kis   10.17,2       1.06,7
  4. Aatu Paaso               Sievin Sisu     10.35,0       1.24,5
  5. Elmeri Helander          Valkeakosken    11.22,9       2.12,4       2.00,0
Sarjaluettelo

Naiset 12 vuotta 2.5 km p

  1. Siiri Ruotsala           Ounasvaaran H   11.30,9
  2. Elina Parpala            Simon Kiri      11.56,6       0.25,7
  3. Ella Tammi               Simon Kiri      12.16,7       0.45,8
  4. Veera Tammi              Simon Kiri      12.27,2       0.56,3
  5. Heli Korpi               Aavasaksan Ur   12.29,7       0.58,8
  6. Minttu Hallikainen       Karihaaran Vi   13.45,6       2.14,7
  7. Justiina Kekonen         Simon Kiri      13.49,3       2.18,4
 Poisjääneet   1
  -  34.  32725133  Wiivi Karhumaa           One Way Pro Team
Sarjaluettelo

Miehet 12 vuotta 2.5 km p

  1. Verneri Tanninen         Valkeakosken     9.18,8
  2. Johannes Paaso           Simon Kiri       9.46,3       0.27,5
  3. Jesse Ylimäki            Karihaaran Vi   10.24,3       1.05,5
  4. Kaapo Paaso              Sievin Sisu     10.58,7       1.39,9
  5. Ari Pekkala              Ounasvaaran H   11.04,9       1.46,1
  6. Paavo Niemelä            Iin Hiihtoseu   11.49,6       2.30,8
  7. Ilmari Paavalniemi       Karihaaran Vi   12.19,9       3.01,1
Sarjaluettelo

Naiset 14 vuotta 2.5 km p

  1. Jonna Vestenius          Karihaaran Vi    9.01,0
  2. Minna Kukkonen           Simon Kiri       9.11,0       0.10,0
  3. Nita Paaso               Nivalan Urhei    9.29,9       0.28,9
  4. Emilia Irvankoski        Ounasvaaran H    9.33,9       0.32,9
  5. Roosa Karppinen          One Way Pro T    9.40,1       0.39,1
  6. Hanna Havela             Ounasvaaran H    9.50,5       0.49,5
  7. Milla Kiviaho            Keminsuun Kis   10.13,4       1.12,4
  8. Mette Ojala              Keminsuun Kis   10.25,1       1.24,1
  9. Emilia Kähkönen          One Way Pro T   10.28,9       1.27,9
 10. Reija Ahola              Karihaaran Vi   10.43,2       1.42,2
 11. Iida Lämsä               Oulun Hiihtos   10.59,7       1.58,7
 12. Henna Korpi              Aavasaksan Ur   11.33,4       2.32,4
 13. Anna Korpi               Aavasaksan Ur   11.35,0       2.34,0
 Poisjääneet   2
  -  53.  34558340  Saana Paavalniemi        Karihaaran Visa
  -  49.  32045033  Oili Holopainen          Keminsuun Kisa
Sarjaluettelo

Miehet 14 vuotta 5 km p

  1. Jarkko Kukkonen          Simon Kiri      16.28,9
  2. Oskari Tanninen          Valkeakosken    17.15,9       0.47,0
  3. Marko Kukkonen           Simon Kiri      19.00,1       2.31,2
  4. Saku Lohiniva            Keminsuun Kis   19.22,3       2.53,4
  5. Sakari Ukkola            Saloisten Rei   20.16,9       3.48,0
Sarjaluettelo

Naiset 16 vuotta 5 km p

  1. Jemina Böök              Karihaaran Vi   16.53,8
  2. Elina Tikkanen           Keminsuun Kis   17.54,9       1.01,1
  3. Anni-Maija Laurikainen   Aavasaksan Ki   18.11,0       1.17,2
  4. Kaisa Salminen           Aavasaksan Ur   18.51,7       1.57,9
  5. Pauliina Paaso           Simon Kiri      19.29,2       2.35,4
  6. Niina Holmström          Iin Hiihtoseu   19.53,3       2.59,5
  7. Essi Kiviaho             Keminsuun Kis   20.55,0       4.01,2
  8. Tiia Hirvaskoski         Ounasvaaran H   22.33,5       5.39,7
Sarjaluettelo

Miehet 16 vuotta 7 km p

  1. Samuli Ukkola            Saloisten Rei   23.40,1
  2. Konsta Männistö          Oulaisten Hui   28.00,7       4.20,6
Sarjaluettelo

Naiset 18 vuotta 5 km p

  1. Alina Heikka             Aavasaksan Ki   18.21,9
  2. Iida-Livia Miettunen     Simon Kiri      19.26,2       1.04,3
Sarjaluettelo

Miehet 18 vuotta 10.5 km p

  1. Kristian Väänänen        Rovaniemen Ma   35.27,1
 Poisjääneet   1
  -  89.  30964420  Kalle Lehtiö             Alatornion Pirkat
Sarjaluettelo

Naiset 5 km p

  1. Janita Luttunen          Sieppijärven    17.30,2
  2. Essi Heikka              Aavasaksan Ki   18.01,5       0.31,3
  3. Niina Mikkonen           Aavasaksan Ur   19.07,3       1.37,1
  4. Reetta Piirainen         Ounasvaaran H   20.56,4       3.26,2
Sarjaluettelo

Miehet 10.5 km p

  1. Niko Koskela             Kurikan Ryhti   28.31,7
  2. Ilkka Ruotsala           Kittilän Urhe   32.02,5       3.30,8
  3. Joona Männistö           Oulaisten Hui   32.28,3       3.56,6
  4. Tuomas Notko             Ounasvaaran H   36.38,9       8.07,2
 Poisjääneet   2
  - 103.  28948380  Jonne Maunu              Keminsuun Kisa
  - 101.  28012481  Jesse Maunu              Keminsuun Kisa
Sarjaluettelo

Naiset 35 vuotta 5 km p

  1. Jaana Niemelä            Iin Hiihtoseu   16.57,6
  2. Ritva Heikkala           Kuivasjärven    19.51,4       2.53,8
  3. Kaisa Vallo              Rovaniemen La   22.01,2       5.03,6
Sarjaluettelo

Miehet 35 vuotta 10.5 km p

  1. Hannu Paaso              Sievin Sisu     32.06,2
  2. Hannu Kirstinä           Oulun Hiihtos   32.43,0       0.36,8
  3. Janne Vasenius           Rovaniemen Ma   34.06,7       2.00,5
  4. Mauri Hiltunen           Posion Pyrint   35.37,3       3.31,1
  5. Markus Ronkainen         Kuivasjärven    37.56,5       5.50,3
  6. Matti Luiro              Rovaniemen Ma   40.56,6       8.50,4
 Poisjääneet   1
  - 115.  40405013  Matti Aukusti Rajaniemi  Simon Kiri
Sarjaluettelo

Naiset 45 vuotta 5 km p

  1. Tarja Hand               Iin Urheilija   20.54,1
  2. Heli Jäärni              Simon Kiri      21.29,2       0.35,1
  3. Mia Miettunen            Simon Kiri      21.48,1       0.54,0
Sarjaluettelo

Miehet 45 vuotta 5 km p

  1. Pekka Kukkula            Iin Hiihtoseu   15.31,2
  2. Teuvo Kuusela            Keminsuun Kis   15.51,0       0.19,8
  3. Mika Mörsäri             Keminsuun Kis   16.08,0       0.36,8
  4. Markku Ollila            Alatornion Pi   16.19,4       0.48,2
  5. Jorma Rotonen            Posion Pyrint   16.34,5       1.03,3
  6. Juha Pyörälä             Simon Kiri      17.21,2       1.50,0
  7. Arto Moilanen            Rovaniemen La   17.36,3       2.05,1
Sarjaluettelo

Miehet 55 vuotta 5 km p

  1. Heikki Roimas            Kälviän Tarmo   15.49,1
  2. Esa Wasenius             Keminsuun Kis   15.51,6       0.02,5
  3. Jorma Aalto              Iin Urheilija   16.27,0       0.37,9
  4. Veikko Imponen           Kemijärven Ur   17.23,1       1.34,0
 Poisjääneet   1
  - 137.  27560772  Sakari Sääskilahti       Rovaniemen Maratonhiihtäjät
Sarjaluettelo

Miehet 65 vuotta 5 km p

  1. Kalle Saapunki           Kuusamon Erä-   19.32,1
Sarjaluettelo

Miehet 70 vuotta 2.5 km p

  1. Mauri Miettunen          Karihaaran Vi    9.33,9
Sarjaluettelo