Hippohiihdot2016

T U L O K S E T

© Simon Kiri
N04; M04; N06; M06; N08; M08; N10; M10; N12; M12;

Tytöt 2012 ja jälkeen synt. 0.1 km V

  1. Pihla Hannila                             0.53,3
  2. Pinja Pakanen                             1.46,6       0.53,3
  3. Saaga Rytkönen                            2.19,6       1.26,3
  4. Venla Yliperttula                         2.59,5       2.06,2
 Poisjääneet   3
  -   8.            Alina sipola
  -   4.            Hertta Kaarre
  -   3.            Saana Pentinsaari
Sarjaluettelo

Pojat 2012 ja jälkeen synt. 0.1 km V

  1. Samuel Hakala                             0.46,3
  2. Kalle Räisänen                            1.47,6       1.01,3
  3. Oskari Posti                              2.08,5       1.22,2
  4. Ilmari Marjakaarto                        2.30,0       1.43,7
  5. Niklas Mäkipörhölä                        2.57,6       2.11,3
  6. Eino Hooli                                5.52,1       5.05,8
 Poisjääneet   1
  -  14.            Aaron Junnonaho
Sarjaluettelo

Tytöt 2010 ja 2011 synt. 0.2 km V

  1. Peppi Poutanen                            0.53,4
  2. Minttu Rossi                              1.02,1       0.08,7
  3. Ebba Räisänen                             1.23,6       0.30,2
  4. Siiri Jäärni                              1.34,2       0.40,8
  5. Siiri Patokoski                           1.39,5       0.46,1
  6. Vilma Posti                               1.46,1       0.52,7
  7. Oona Kaikkonen                            2.12,5       1.19,1
  8. Lumi Chazalmartin                         2.32,1       1.38,7
  9. Aada Haapaniemi                           3.54,5       3.01,1
 Poisjääneet   1
  -  20.            Enni sipola
Sarjaluettelo

Pojat 2010 ja 2011 synt. 0.2 km V

  1. Joona Ylimäki                             0.40,3
  2. Akseli Keskimaunu                         1.01,0       0.20,7
  3. Noel Luukinen                             1.16,9       0.36,6
  4. Topi Rajaniemi                            1.20,2       0.39,9
  5. Jesse Leinonen                            1.39,1       0.58,8
  6. Leevi Rajaniemi                           1.39,5       0.59,2
  7. Jonne Pulkkinen                           1.40,3       1.00,0
  8. Ohto Junikka                              1.52,4       1.12,1
  9. Veeti Kaikkonen                           2.56,0       2.15,7
 10. Valtteri Marjakaarto                      3.13,5       2.33,2
 Poisjääneet   1
  -  36.            Atte Pentinsaari
Sarjaluettelo

Tytöt 2008 ja 2009 synt. 0.6 km V

  1. Minea Miettunen                           1.56,4
  2. Lotta Rossi                               2.14,2       0.17,8
  3. Anni-Maija Keskimaunu                     3.16,3       1.19,9
  4. Lilli Junnonaho                           3.24,6       1.28,2
  5. Eedit Enbuske                             3.51,0       1.54,6
  6. Taru Haapaniemi                           3.59,0       2.02,6
  7. Noora Kaikkonen                           4.07,6       2.11,2
  8. Siiri Miettunen                           5.29,7       3.33,3
 Poisjääneet   1
  -  45.            Minttu Kaarre
Sarjaluettelo

Pojat 2008 ja 2009 synt. 0.6 km V

  1. Leevi Aapajärvi                           3.07,3
  2. Leevi Dianoff                             3.23,9       0.16,6
  3. Niilo Dianoff                             3.37,7       0.30,4
  4. Veeti Posti                               3.38,7       0.31,4
  5. Eemeli Posti                              3.51,3       0.44,0
  6. Lauri Rajaniemi                           3.56,3       0.49,0
  7. Mikael Hakala                             4.25,4       1.18,1
  8. Ossi Miettunen                            5.36,9       2.29,6
  9. Ilari Miettunen                           7.36,9       4.29,6
 Poisjääneet   1
  -  53.            Eemeli Kaarre
Sarjaluettelo

Tytöt 2006 ja 2007 synt. 0.8 km V

  1. Edith Kilpiäinen                          2.41,6
  2. Frida Kilpiäinen                          2.42,0       0.00,4
  3. Ella Väisänen                             3.13,3       0.31,7
  4. Tilda Junnonaho                           3.25,1       0.43,5
  5. Emilia Aapajärvi                          3.35,3       0.53,7
  6. Ada Yliperttula                           5.08,8       2.27,2
Sarjaluettelo

Pojat 2006 ja 2007 synt. 0.8 km V

  1. Joona Jylkkä                              3.05,4
  2. Henrik Enbuske                            4.20,7       1.15,3
 Poisjääneet   1
  -  70.            Eemeli Poutanen
Sarjaluettelo

Tytöt 2004 ja 2005 synt. 1 km V

  1. Jessika Mäkipörhölä                       4.21,5
  2. Veera Tammi                               4.37,1       0.15,6
  3. Ella Tammi                                4.47,0       0.25,5
  4. Justiina Kekonen                          4.52,9       0.31,4
  5. Iina Posti                                5.43,6       1.22,1
  6. Minttu Kaikkonen                          6.00,3       1.38,8
Sarjaluettelo

Pojat 2004 ja 2005 synt. 1 km V

  1. Paaso Johannes                            3.43,2
  2. Antti Nikupeteri                          4.43,3       1.00,1
Sarjaluettelo