74. Simon hiihdot

T U L O K S E T

© Simon Kiri

Kilpailun sarjat: N8; M8; N10; M10; N12; N14; M14; N16; M16; N18; NYL; M18; MYL
; M35; N35; M45; M55; M65; N65; M70

N8 Naiset 8 vuotta 1 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Elma Klaavuniemi         Yli-Iin Naseva               8.18,80
  2. Helmi Amalia Kangas      Keminsuun Kisa               8.51,80      0.33,00
  3. Enni Okkonen             Keminsuun Kisa               9.37,50      1.18,70
  4. Iisa Klaavuniemi         Yli-Iin Naseva               9.52,70      1.33,90
Sarjaluettelo

M8 Miehet 8 vuotta 1 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Veikka Sova              Oulun Hiihtoseura            7.01,30
  2. Lappi Nurmela            Ounasvaaran Hiihtoseura      8.16,10      1.14,80
Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta 2 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Peppi Poutanen           Karihaaran Visa              9.09,50
  2. Inka Niemelä             Iin Hiihtoseura             10.03,30      0.53,80
  3. Minttu Rossi             Karihaaran Visa             10.25,60      1.16,10
  4. Miia Laakkonen           Kuusamon Erä-Veikot         10.36,50      1.27,00
  5. Pihla Niemelä            Iin Hiihtoseura             11.22,30      2.12,80
  6. Siiri Jäärni             Karihaaran Visa             11.56,10      2.46,60
  7. Emma Kaunisto            Karihaaran Visa             12.49,30      3.39,80

Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 vuotta 2 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Joona Ylimäki            Karihaaran Visa              8.51,80
  2. Hannes Leinonen          Utajärven Urheilijat         9.36,60      0.44,80
  3. Viljo Sorri              Karihaaran Visa              9.57,20      1.05,40
  4. Jami Koivuniemi          Keminsuun Kisa              11.41,40      2.49,60
Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 2.5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Laura Aho                Reisjärven Pilke             9.26,80
  2. Minea Miettunen          Karihaaran Visa              9.51,90      0.25,10
  3. Helmi Leinonen           Utajärven Urheilijat        10.29,80      1.03,00
  4. Lumia Nurmela            Ounasvaaran Hiihtoseura     10.40,00      1.13,20
  5. Elisa Takkunen           Karihaaran Visa             11.23,60      1.56,80

Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 3.5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Meea Haikara             Reisjärven Pilke            12.37,90
  2. Selma Mäkäräinen         Oulun Hiihtoseura           13.44,30      1.06,40
  3. Iita Kimpimäki           Yli-Iin Naseva              14.34,50      1.56,60
  4. Emilia Eade              Oulun Hiihtoseura           14.36,90      1.59,00
  5. Maiju Palosaari          Kiimingin Urheilijat        14.57,10      2.19,20
  6. Frida Kilpiäinen         Karihaaran Visa             15.10,30      2.32,40
  7. Iina Laakkonen           Kuusamon Erä-Veikot         15.20,80      2.42,90
  8. Saaga Sassi              Iin Urheilijat              15.42,60      3.04,70
  9. Edith Kilpiäinen         Karihaaran Visa             18.09,30      5.31,40

Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Matias Uusitalo          Iin Urheilijat              18.38,70
  2. Aatu Paaso               Sievin Sisu                 20.37,00      1.58,30
  3. Onni Kukkonen            Oulun Hiihtoseura           21.29,30      2.50,60
  4. Nooa Kaunisto            Karihaaran Visa             25.41,40      7.02,70

Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Peppi Leppälä            Reisjärven Pilke            16.24,40
  2. Hanna Niskanen           Karihaaran Visa             17.39,10      1.14,70
  3. Sara Niskanen            Karihaaran Visa             18.06,50      1.42,10
  4. Elina Parpala            Simon Kiri                  18.47,50      2.23,10
  5. Hanna Soronen            Iin Hiihtoseura             18.54,30      2.29,90
  6. Ella Tammi               Simon Kiri                  19.05,90      2.41,50
  7. Veera Tammi              Simon Kiri                  19.25,50      3.01,10
  8. Aino-Kaisa Parkkila      Limingan Niittomiehet       20.16,00      3.51,60
Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 7 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Johannes Paaso           Karihaaran Visa             22.41,90
  2. Kaapo Paaso              Sievin Sisu                 23.53,80      1.11,90
  3. Tuomas Laurikainen       Karihaaran Visa             24.03,40      1.21,50
  4. Jesse Ylimäki            Karihaaran Visa             24.33,20      1.51,30
  5. Santtu Outila            Taivalkosken Metsä-Veikot   25.22,70      2.40,80
  6. Roope Sassi              Iin Urheilijat              26.01,20      3.19,30
  7. Paavo Niemelä            Iin Hiihtoseura             27.12,60      4.30,70
  8. Eetu Pulju               Ounasvaaran Hiihtoseura     28.15,00      5.33,10

Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 7 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Venla Järvelä            Paltamon Urheilijat         24.56,40
  2. Minna Kukkonen           Karihaaran Visa             25.01,50      0.05,10
  3. Sanni Pulkkinen          Karihaaran Visa             25.16,60      0.20,20
  4. Vilma Kanerva            Valkeakosken Haka           25.24,10      0.27,70
  5. Kerttu Pirneskoski       Karihaaran Visa             25.27,20      0.30,80
  6. Piia Juola               Ounasvaaran Hiihtoseura     27.47,30      2.50,90
  7. Anni Oikarinen           Karihaaran Visa             29.21,50      4.25,10
  8. Helmi Kukkonen           Oulun Hiihtoseura           31.04,70      6.08,30
  9. Milla Kiviaho            Keminsuun Kisa              31.43,80      6.47,40

Sarjaluettelo

NYL Naiset 7 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Saana Ukkonen            Team Skiers                 24.41,60
  2. Maria Hiivala            Team Skiers                 26.26,10      1.44,50
  3. Niina Mikkonen           Aavasaksan Urheilijat       27.45,30      3.03,70
  4. Tanja Kellokumpu         Tupoksen Tuisku             28.37,30      3.55,70
Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta 10.5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jarkko Kukkonen          Karihaaran Visa             31.40,40
  2. Matias Riipi             Inarin Yritys               34.42,40      3.02,00
Sarjaluettelo

MYL Miehet 10.5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Lassi Juhanoja           Paimion Urheilijat          30.48,30
  2. Eero Vuollet             Posion Pyrintö              30.59,00      0.10,70
  3. Kristian Väänänen        Rovaniemen Maratonhiihtäj   32.24,50      1.36,20
  4. Aarni Laakkonen          Pakilan Veto                33.49,20      3.00,90
  5. Tuomas Ranto             Team Skiers                 33.49,50      3.01,20
  6. Janne Uusitalo           Pihtiputaan Tuisku          33.51,20      3.02,90
  7. Joona Männistö           Oulaisten Huima             34.31,50      3.43,20
  8. Jaakko Kotajärvi         Oulunsalon Vasama           35.28,10      4.39,80
Sarjaluettelo

M35 Miehet 35 vuotta 10.5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Juha Alm                 Rovaniemen Maratonhiihtäj   32.07,20
  2. Markus Isola             Rovaniemen Maratonhiihtäj   32.53,70      0.46,50
  3. Tommi Hyttinen           Saloisten Salama            33.37,60      1.30,40
  4. Hannu Paaso              Sievin Sisu                 34.20,70      2.13,50
  5. Markus Ronkainen         Lapin Veikot                40.33,70      8.26,50
Sarjaluettelo

N35 Naiset 35 vuotta 7 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Ritva Ronkainen          Lapin Veikot                31.09,00
Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Teuvo Kuusela            Keminsuun Kisa              16.10,70
  2. Jouni Mäkäräinen         Oulun Hiihtoseura           16.21,50      0.10,80
  3. Keijo Pulkkinen          Kempeleen Maratonklubi      17.23,80      1.13,10

Sarjaluettelo

M55 Miehet 55 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Heikki Roimas            Kälviän Tarmo               16.23,70
  2. Jussi Hytönen            Pulkkilan Ponsi             16.36,20      0.12,50
  3. Markku Ollila            Rovaniemen Maratonhiihtäj   16.40,60      0.16,90
  4. Juha Tuulaniemi          Keminsuun Kisa              17.19,60      0.55,90
  5. Jorma Aalto              Iin Urheilijat              17.33,40      1.09,70
Sarjaluettelo

M65 Miehet 65 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Veikko Imponen           Kemijärven urheilijat       18.23,40
  2. Martti Immonen           Oulaisten Huima             18.33,20      0.09,80
  3. Erkki Kumpula            Oulun Hiihtoseura           20.26,10      2.02,70
Sarjaluettelo

N65 Naiset 65 vuotta 2.5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Marjut Vuorenmaa         Oulun Kilpa-Veljet          11.05,00
Sarjaluettelo

M70 Miehet 70 vuotta 2.5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Kalle Saapunki           Kuusamon Erä-Veikot          9.42,80
  2. Jouni Roivainen          Rovaniemen Maratonhiihtäj   10.15,30      0.32,50
Sarjaluettelo