Perämeri cup Simo 2014

L Ä H T Ö L I S T A

© Simon Kiri
N06; M06; N08; M08; N10; M10; N12; M12; N14; M14; N16; M16; N18; M18; NYL; MYL; N40; M40; M50; M60; N70; M70;

Naiset 6 vuotta 0.3 km V

18.02.00  N06                    3  Valma Oikarinen         Karihaaran Visa
18.02.30  N06                    4  Minnea Miettunen        Simon Kiri
Sarjaluettelo

Miehet 6 vuotta 0.3 km V

18.04.00  M06                    7  Joona Ylimäki           Karihaaran Visa
18.04.30  M06                    8  Oiva Oikarinen          Karihaaran Visa
18.05.00  M06                    9  Onni Hirsivaara         Karihaaran Visa
Sarjaluettelo

Naiset 8 vuotta 1 km V

18.06.00  N08                   11  Frida Kilpiäinen        Karihaaran Visa
18.06.30  N08                   12  Eevi Hasu               Karihaaran Visa
18.07.00  N08                   13  Edith Kilpiäinen        Karihaaran Visa
Sarjaluettelo

Miehet 8 vuotta 1 km V

18.08.00  M08                   15  Veeti Pajari            Simon Kiri
Sarjaluettelo

Naiset 10 vuotta 2 km V

18.09.00  N10                   17  Alisa Tikkanen          Karihaaran Visa
18.09.30  N10                   18  Elsa Hasu               Karihaaran Visa
18.10.00  N10                   19  Elina Parpala           Simon Kiri
18.10.30  N10                   20  Nella-Riina Heikka      Aavasaksan Kisa
18.11.00  N10                   21  Aada Hirsivaara         Karihaaran Visa
Sarjaluettelo

Miehet 10 vuotta 2 km V

18.12.00  M10                   23  Matias Karisaari        Karihaaran Visa
18.12.30  M10                   24  Riku Mikkola            Simon Kiri
18.13.00  M10                   25  Jesse Lohiniva          Keminsuun Kisa
18.13.30  M10                   26  Jesse Ylimäki           Karihaaran Visa
18.14.00  M10                   27  Pauli Räsänen           Alatornion Pirkat
18.14.30  M10                   28  Ilmari Paavalniemi      Karihaaran Visa
18.15.00  M10                   29  Tuomas Laurikainen      Aavasaksan Kisa
18.15.30  M10                   30  Johannes Paaso          Simon Kiri
Sarjaluettelo

Naiset 12 vuotta 2 km V

18.16.30  N12                   32  Reija Ahola             Karihaaran Visa
18.17.00  N12                   33  Saana Peura             Tervolan Terävä
18.17.30  N12                   34  Sanni Pulkkinen         Karihaaran Visa
18.18.00  N12                   35  Milla Kiviaho           Keminsuun Kisa
18.18.30  N12                   36  Anni Jauhola            Alatornion Pirkat
18.19.00  N12                   37  Jonna Vestenius         Karihaaran Visa
18.19.30  N12                   38  Minna Kukkonen          Simon Kiri
18.20.00  N12                   39  Anni Oikarinen          Karihaaran Visa
18.20.30  N12                   40  Annika Mikkola          Simon Kiri
18.21.00  N12                   41  Ilona Heikka            Aavasaksan Kisa
18.21.30  N12                   42  Kerttu Pirneskoski      Karihaaran Visa
18.22.00  N12                   43  Anni-Maija Laurikainen  Aavasaksan Kisa
Sarjaluettelo

Miehet 12 vuotta 2 km V

18.23.00  M12                   45  Marko Kukkonen          Simon Kiri
18.23.30  M12                   46  Niko Anttola            Alatornion Pirkat
18.24.00  M12                   47  Saku Lohiniva           Keminsuun Kisa
18.24.30  M12                   48  Jarkko Kukkonen         Simon Kiri
Sarjaluettelo

Naiset 14 vuotta 2 km V

18.25.30  N14                   50  Iina Jauhola            Alatornion Pirkat
18.26.00  N14                   51  Jasmiina Juntunen       Simon Kiri
18.26.30  N14                   52  Eveliina Toivanen       Karihaaran Visa
18.27.00  N14                   53  Pauliina Paaso          Simon Kiri
18.27.30  N14                   54  Jemina Böök             Karihaaran Visa
18.28.00  N14                   55  Elina Tikkanen          Keminsuun Kisa
18.28.30  N14                   56  Kaisa Salminen          AavasUrh
18.29.00  N14                   57  Maria Peura             Tervolan Terävä
18.29.30  N14                   58  Essi Kiviaho            Keminsuun Kisa
Sarjaluettelo

Miehet 14 vuotta 2 km V

18.30.30  M14                   60  Mika Tammelin           Keminsuun Kisa
18.31.00  M14                   61  Niko Mikkola            Simon Kiri
Sarjaluettelo

Naiset 16 vuotta 2 km V

18.31.30  N16                   62  Elina Peura             Tervolan Terävä
18.32.00  N16                   63  Eveliina Regina         Keminsuun Kisa
18.32.30  N16                   64  Josefiina Böök          Karihaaran Visa
18.33.00  N16                   65  Iida-Livia Miettunen    Simon Kiri
18.33.30  N16                   66  Alisa Toivanen          Karihaaran Visa
18.34.00  N16                   67  Alina Heikka            Aavasaksan Kisa
18.34.30  N16                   68  Ella Anttola            Alatornion Pirkat
Sarjaluettelo

Miehet 16 vuotta 4 km V

18.35.30  M16                   70  Santeri Pirneskoski     Karihaaran Visa
18.36.00  M16                   71  Kimmo Hyvärinen         Keminsuun Kisa
Sarjaluettelo

Naiset 18 vuotta 4 km V

18.37.00  N18                   73  Essi Heikka             Aavasaksan Kisa
Sarjaluettelo

Miehet 18 vuotta 4 km V

18.38.00  M18                   75  Jonne Maunu             Keminsuun Kisa
18.38.30  M18                   76  Väinö Pääkkölä          Sieppijärven Sisu
18.39.00  M18                   77  Max Enbuske             Keminsuun Kisa
18.39.30  M18                   78  Oskari Heinikoski       Karihaaran Visa
Sarjaluettelo

Naiset 4 km V

18.40.30  NYL                   80  Peppi Pöntynen          Posion Pyrintö
18.41.00  NYL                   81  Mari Salminen           AavasUrh
18.41.30  NYL                   82  Reetta Pirneskoski      Karihaaran Visa
Sarjaluettelo

Miehet 4 km V

18.42.30  MYL                   84  Toni Ylimäki            Karihaaran Visa
18.43.00  MYL                   85  Matias Tiiro            Iin Urheilijat
18.43.30  MYL                   86  Ville Kolehmainen       AavasUrh
18.44.00  MYL                   87  Jesse Maunu             Keminsuun Kisa
18.44.30  MYL                   88  Markku Paavalniemi      Karihaaran Visa
Sarjaluettelo

Naiset 40 vuotta 4 km V

18.45.30  N40                   90  Heli Jäärni             Simon Kiri
Sarjaluettelo

Miehet 40 vuotta 4 km V

18.46.30  M40                   92  Tuomo Pesonen           Keminsuun Kisa
18.47.00  M40                   93  Antti Härkönen          Alatornion Pirkat
18.47.30  M40                   94  Mika Pihlajaniemi       Karihaaran Visa
18.48.00  M40                   95  Risto Jäärni            Simon Kiri
18.48.30  M40                   96  Arto Pirneskoski        Karihaaran Visa
18.49.00  M40                   97  Mika Mörsäri            Keminsuun Kisa
Sarjaluettelo

Miehet 50 vuotta 4 km V

18.50.00  M50                   99  Esa Wasenius            Keminsuun Kisa
18.50.30  M50                  100  Juha Pyörälä            Simon Kiri
18.51.00  M50                  101  Markku Vuorela          Roi MH
18.51.30  M50                  102  Jouko Torkell           Keminsuun Kisa
Sarjaluettelo

Miehet 60 vuotta 4 km V

18.52.30  M60                  104  Uolevi Aapajärvi        Alatornion Pirkat
18.53.00  M60                  105  Heikki Hilden           Karihaaran Visa
Sarjaluettelo

Naiset 70 vuotta 4 km V

18.54.00  N70                  107  Kyllikki Ratala         Simon Kiri
Sarjaluettelo

Miehet 70 vuotta 4 km V

18.56.00  M70                  111  Aarno Saarela           Alatornion Pirkat
18.56.30  M70                  112  Mauri Miettunen         Karihaaran Visa
Sarjaluettelo