Perämeri cup Simo 2014

T U L O K S E T

© Simon Kiri
N06; M06; N08; M08; N10; M10; N12; M12; N14; M14; N16; M16; N18; M18; NYL; MYL; N40; M40; M50; M60; N70; M70;

Naiset 6 vuotta 0.3 km V

  1. Minnea Miettunen         Simon Kiri       1.39,1
  2. Valma Oikarinen          Karihaaran Vi    6.56,0       5.16,9
Sarjaluettelo

Miehet 6 vuotta 0.3 km V

  1. Onni Hirsivaara          Karihaaran Vi    1.35,3
  2. Oiva Oikarinen           Karihaaran Vi    1.49,1       0.13,8
  3. Joona Ylimäki            Karihaaran Vi    3.40,7       2.05,4
Sarjaluettelo

Naiset 8 vuotta 1 km V

  1. Eevi Hasu                Karihaaran Vi    5.50,8
  2. Frida Kilpiäinen         Karihaaran Vi    6.47,1       0.56,3
  3. Edith Kilpiäinen         Karihaaran Vi    9.16,2       3.25,4
Sarjaluettelo

Miehet 8 vuotta 1 km V

 Poisjääneet   1
  -  15.            Veeti Pajari             Simon Kiri
Sarjaluettelo

Naiset 10 vuotta 2 km V

  1. Alisa Tikkanen           Karihaaran Vi    7.55,1
  2. Elsa Hasu                Karihaaran Vi    8.32,6       0.37,5
  3. Nella-Riina Heikka       Aavasaksan Ki    9.24,5       1.29,4
  4. Aada Hirsivaara          Karihaaran Vi   10.03,0       2.07,9
  5. Elina Parpala            Simon Kiri      11.01,1       3.06,0
Sarjaluettelo

Miehet 10 vuotta 2 km V

  1. Johannes Paaso           Simon Kiri       7.02,5
  2. Matias Karisaari         Karihaaran Vi    7.30,2       0.27,7
  3. Jesse Ylimäki            Karihaaran Vi    7.48,7       0.46,2
  4. Riku Mikkola             Simon Kiri       8.12,7       1.10,2
  5. Tuomas Laurikainen       Aavasaksan Ki    8.25,0       1.22,5
  6. Pauli Räsänen            Alatornion Pi    9.55,9       2.53,4
  7. Ilmari Paavalniemi       Karihaaran Vi   10.15,5       3.13,0
  8. Jesse Lohiniva           Keminsuun Kis   10.17,2       3.14,7
Sarjaluettelo

Naiset 12 vuotta 2 km V

  1. Jonna Vestenius          Karihaaran Vi    6.16,3
  2. Minna Kukkonen           Simon Kiri       6.33,9       0.17,6
  3. Anni Jauhola             Alatornion Pi    7.09,1       0.52,8
  4. Annika Mikkola           Simon Kiri       7.14,7       0.58,4
  5. Kerttu Pirneskoski       Karihaaran Vi    7.15,3       0.59,0
  6. Reija Ahola              Karihaaran Vi    7.42,1       1.25,8
  7. Milla Kiviaho            Keminsuun Kis    7.45,6       1.29,3
  8. Anni Oikarinen           Karihaaran Vi    8.02,9       1.46,6
  9. Saana Peura              Tervolan Terä    8.04,4       1.48,1
 10. Ilona Heikka             Aavasaksan Ki    8.06,7       1.50,4
 11. Sanni Pulkkinen          Karihaaran Vi    8.26,9       2.10,6
Sarjaluettelo

Miehet 12 vuotta 2 km V

  1. Niko Anttola             Alatornion Pi    6.05,8
  2. Jarkko Kukkonen          Simon Kiri       6.24,7       0.18,9
  3. Marko Kukkonen           Simon Kiri       7.16,3       1.10,5
  4. Saku Lohiniva            Keminsuun Kis    7.20,1       1.14,3
Sarjaluettelo

Naiset 14 vuotta 2 km V

  1. Eveliina Toivanen        Karihaaran Vi    6.18,1
  2. Jemina Böök              Karihaaran Vi    6.19,6       0.01,5
  3. Pauliina Paaso           Simon Kiri       6.35,3       0.17,2
  4. Elina Tikkanen           Keminsuun Kis    6.35,7       0.17,6
  5. Jasmiina Juntunen        Simon Kiri       6.50,7       0.32,6
  6. Maria Peura              Tervolan Terä    6.51,2       0.33,1
  7. Essi Kiviaho             Keminsuun Kis    6.55,4       0.37,3
  8. Kaisa Salminen           Aavasaksan Ur    7.02,5       0.44,4
  9. Anni-Maija Laurikainen   Aavasaksan Ki    7.23,3       1.05,2
 10. Iina Jauhola             Alatornion Pi    7.24,8       1.06,7
Sarjaluettelo

Miehet 14 vuotta 2 km V

  1. Niko Mikkola             Simon Kiri       6.32,5
  2. Mika Tammelin            Keminsuun Kis    7.44,9       1.12,4
Sarjaluettelo

Naiset 16 vuotta 2 km V

  1. Alisa Toivanen           Karihaaran Vi    5.36,1
  2. Ella Anttola             Alatornion Pi    5.53,2       0.17,1
  3. Eveliina Regina          Keminsuun Kis    5.59,2       0.23,1
  4. Alina Heikka             Aavasaksan Ki    6.32,8       0.56,7
  5. Iida-Livia Miettunen     Simon Kiri       6.35,3       0.59,2
  6. Elina Peura              Tervolan Terä    6.55,7       1.19,6
 Poisjääneet   1
  -  64.            Josefiina Böök           Karihaaran Visa
Sarjaluettelo

Miehet 16 vuotta 2 km V

  1. Santeri Pirneskoski      Karihaaran Vi    5.31,6
  2. Kimmo Hyvärinen          Keminsuun Kis    6.12,4       0.40,8
Sarjaluettelo

Naiset 18 vuotta 2 km V

  1. Essi Heikka              Aavasaksan Ki    6.17,1
Sarjaluettelo

Miehet 18 vuotta 2 km V

  1. Oskari Heinikoski        Karihaaran Vi    5.02,9
  2. Max Enbuske              Keminsuun Kis    5.20,8       0.17,9
  3. Jonne Maunu              Keminsuun Kis    5.34,9       0.32,0
 Poisjääneet   1
  -  76.            Väinö Pääkkölä           Sieppijärven Sisu
Sarjaluettelo

Naiset 2 km V

  1. Reetta Pirneskoski       Karihaaran Vi    6.48,3
 --  Peppi Pöntynen           Posion Pyrint    6.17,1
 Poisjääneet   1
  -  81.            Mari Salminen            Aavasaksan Urheilijat
Sarjaluettelo

Miehet 2 km V

  1. Jesse Maunu              Keminsuun Kis    5.04,8
  2. Toni Ylimäki             Karihaaran Vi    5.08,1       0.03,3
  3. Ville Kolehmainen        Aavasaksan Ur    5.14,7       0.09,9
  4. Markku Paavalniemi       Karihaaran Vi    6.30,8       1.26,0
 --  Matias Tiiro             Iin Urheilija    5.05,4       0.00,6
Sarjaluettelo

Naiset 40 vuotta 2 km V

  1. Heli Jäärni              Simon Kiri       7.31,6
Sarjaluettelo

Miehet 40 vuotta 2 km V

  1. Mika Pihlajaniemi        Karihaaran Vi    5.17,7
  2. Antti Härkönen           Alatornion Pi    5.22,5       0.04,8
  3. Arto Pirneskoski         Karihaaran Vi    5.55,0       0.37,3
  4. Risto Jäärni             Simon Kiri       6.15,4       0.57,7
 Poisjääneet   2
  -  97.            Mika Mörsäri             Keminsuun Kisa
  -  92.            Tuomo Pesonen            Keminsuun Kisa
Sarjaluettelo

Miehet 50 vuotta 2 km V

  1. Esa Wasenius             Keminsuun Kis    5.14,4
  2. Juha Pyörälä             Simon Kiri       6.06,4       0.52,0
 --  Halonen Jouni            Sieppijärven     6.31,7       1.17,3
 --  Markku Vuorela           Roi MH           7.01,6       1.47,2
 Poisjääneet   1
  - 102.            Jouko Torkell            Keminsuun Kisa
Sarjaluettelo

Miehet 60 vuotta 2 km V

  1. Heikki Hilden            Karihaaran Vi    5.59,7
 Poisjääneet   1
  - 104.            Uolevi Aapajärvi         Alatornion Pirkat
Sarjaluettelo

Naiset 70 vuotta 2 km V

 Poisjääneet   1
  - 107.            Kyllikki Ratala          Simon Kiri
Sarjaluettelo

Miehet 70 vuotta 2 km V

  1. Mauri Miettunen          Karihaaran Vi    6.23,4
  2. Aarno Saarela            Alatornion Pi    9.21,2       2.57,8
Sarjaluettelo